Починато лице рано утринава е пронајдено во кругот на студентскиот дом „Гоце Делчев”, дознава КУРИР.

Во моментов не се познати околностите под кое е настаната смртта.

Неофицијално, се работи за машко лице на возраст од 30 години. Полициски екипи се на терен и работат на случајот.

Од МВР за Курир потврдуваат дека имаат пријава утринава за починато лице. Додаваат дека телото е дадено на обдукција.