Од МВР информираат дека вчера во 18.14 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека во фурна на подрачјето на Чаир починал вработениот Т.И. (48) од Р. Косово.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.