Млад човек попладнево почина во Нов Белград и покрај обидите на итната помош да го реанимираат.

Според првичните информации, на маж на возраст од околу 45 години му се слошило додека менувал гума на булеварот „Михајлo Пупин“, пишува Телеграф.рс.

На местото на трагичниот настан веднаш била испратена екипа на Брза помош.

Сепак, и покрај сите напори на лекарите, реанимацијата не успеала. Младиот човек е прогласен за мртов.