Тешко повредена е 55-годишна сопатничка во возило кое вчера околу 16 часот излетало од патот и удрило во бетонски столб во близина на тетовско Рогачево.

– Во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во близина на тетовско Рогачево, патничко моторно возило „фолксваген поло” со тетовски регистарски ознаки управувано од 19-годишната З.И. од тетовско Јажинце излетало од коловоз и удрило во бетонски столб. Во несреќата, сопатничката во возилото Џ.И.(55), исто така, од Јажинце се здобила со тешки телесни повреди, а З.И. со телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош – информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР