Пејачката Теа Таировиќ навикнавме да ја гледаме целосно облечена и нашминкана, но сега таа реши да го покаже своето вистинско лице, без трошка шминка па предизвика лавина од коментари.

Таа го фотографираше своето лице од неколку агли, сосема лежерно, а многумина заклучија дека премногу шминка воопшто не и прилега.

Таировиќ за само неколку минути предизвика лавина реакции, додека еден од заклучоците беше дека изгледа многу помладо без шминка.

„Толку си слатка, како мало девојче“, „Многу си убава“, „Лицето ти е совршено без шминка“, „Непотребно е да се нагласи колку си убава“, „Сликите кажуваат повеќе од 1000 зборови“, Не знаев дека вака изгледаш без шминка“, се само дел од комплиментите кои таа ги прифатила со насмевка.

📸

📸