На социјалните мрежи денеска се појави видео од тепачка што се случила на крајот на август во ноќен клуб во Инџија на која се гледа како млад човек нокаутира маж.

Од полициската управа во Сремска Митровица велат дека е утврден идентитетот на учесниците во тепачката.

-Иако овој настан не бил пријавен, веднаш по објавувањето на видеото на порталите, припадниците на Полициската станица во Инџија го утврдиле идентитетот на двајца мажи на возраст од 38 и 17 години кои, како што се сомневаат, на 28 август имале физичка пресметка пред угостителски објект во Инџија. За настанот е известено и надлежното обвинителство, кое соопшти дека по прибирање на сознанијата и утврдување на степенот на повредите на 38-годишникот, ќе биде поднесена пријава за одлучување, велат од полициската управа во Сремска Митровица.

Како што можете да видите на видеото, група млади момчиња се судриле пред клуб во Инџија. Во еден момент мажот го напаѓа тинејџерот и му удира шлаканица, по што тинејџерот (17) со тупаница го нокаутира мажот (38).

Потоа група мажи почнуваат да трчаат по тинејџерот, веројатно за да му возвратат.