Загинало едно лице, а повеќе се повредени во тешка сообраќајка во која учествувале три возила.

Сообраќајката се случила доцна попладнево на патниот правец Кичево-Охрид меѓу три возила, од кои едно комбе и еден голф.

Од МВР засега само потврдуваат дека има тешка сообраќајна несреќа на овој патен правец.