Четиригодишното девојчето А.Ж. вечерва почина од повредите здобиени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Милош Велики во Србија.

Да потсетиме, камион удри две лица во лентата за застанување на автопатот Милош Велики. Мажот, татко на девојчето, починал на лице место, а девојчето беше пренесено во болница.

За жал, поради тежината на повредите здобиени во несреќата, девојчето вечерва ја загуби битката за живот, пренесува Информер.