Српската пејачка Ивана Станиќ по големата трагедија која ја снајде пред две години, кога се самоуби нејзиниот избраник, фудбалерот Миљан Мрдаковиќ, успеа повторно да ја разбуди нејзината љубов и да најде утеха во новиот партнер.

Ивана преку социјалните мрежи покажа фотографии на кои е во венчаница, а коментарите на нејзините следбеници во кои ѝ упатуваат најискрени честитки не престануваат да се се редат.

Потсетуваме, Србија пред две години беше шокирана од веста дека се самоуби поранешниот фудбалер на српската репрезентација и фудбалер на Андерлехт, Партизан, Војводина и многу други клубови, Миљан Мрдаковиќ.

📸

📸