Седум лица се ранети во престрелката што се случи вечерва во Младеновац.

Екипи на Брза помош и полиција се на местото на инцидентот. Можно е да има жртви, пренесува Информер.

– Како што дознаваме, од возило во движење било пукано од автоматска пушка. Полицаец бил погоден и тешко ранет, објави Информер.рс.

Наскоро се очекуваат повеќе информации.