Според првичните информации едно лице е починато, други тројца се тешко повредени во сообраќјната несреќа што се случила на магистралниот пат Штип – Кочани меѓу селата Долни Балван и Крупиште.

Според надлежните, до несреќата дошло меѓу судир на две возила, што се случил во 14 часот и 50 минути.

Во моментов на местото на настанот се крим-полиција, јавен обвинител и пожарникари кои интервенираат за вадење на повредените лица од автомобилите.

Како што информираат од Автомото сојузот, во моментот затворен е патот меѓу селата Долни Балван и Крупиште и сообраќајот се одвива по другите алтернативни патишта.

Повеќе детали се најавуваат во текот на денот.

📸