Вчера (11 септември) во 8 часот и 10 часот во СВР Тетово пријавено е дека на локален пат во долнореканско Велебрдо бил пронајден починат 59-годишниот И.М. од ова село.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, а по наредба на Јавниот обвинител телото е предадено на семејството.