Починал таткото на 21-годишниот Урош Блажиќ кој уби осум, а рани 14 лица, јавуваат вечерва српските медиуми Република.рс. и Политика.рс.

Радиша Блажиќ, таткото на масовниот убиец од Младеновац починал од срцев удар, јавуваат српските медиуми.

Оваа вест ја потврдила куќна пријателка на семејството.

„Не можеше да издржи, не можеше едноставно да се помири“, им рекла таа на новинарите. Информацијата засега не е официјално потврдена.