Попладнево се случила сообраќајна несреќа на автопатот Тетово – Скопје, јавува репортерот на ТВ21.

Формирани се и километарски колони. Засега не е познато дали има повредени лица или евентуално жртви.

Полиција е на терен и врши увид.

📸