Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше забележан на голф турнирот ЛИВ во еден од неговите ретки настапи без перика и шминка, а корисниците на социјалните мрежи беа вчудоневидени од неговото лице.

Трамп играше голф на турнир поддржан од Саудиска Арабија во Бедминстер, Њу Џерси. П

окрај Трамп, на турнирот се појавија и други познати личности, меѓу кои неговиот син Ерик, професионалниот голфер Дастин Џонсон и Кејтлин Џенер.

📸