Лејди Гага објави видео на ТикТок со кое ги загрижи фановите и предизвика бројни реакции.

Имено, таа ги рекламираше своите козметички производи Haus Labs. Многумина коментираа дека воопшто не ја препознаваат и дека не им е јасно што направила со својот изглед. „Ова е таа? Се повеќе личи на Мајли Сајрус“, „Што и се случи?“, „Претерано го користи Оземпик“, се дел од коментарите.

@ladygaga These NEUTRALS are HOT LIKE THIS RECORD 💄💋 @HausLabs ♬ Princess Diana – Ice Spice & Nicki Minaj

Оземпик е лек наменет за луѓе со дијабетес тип 2 и се користи за подобрување на контролата на шеќерот во крвта. Сепак, сè поголем број познати личности го користат за да ослабат во најкус можен рок.

Некои обожаватели на Лејди Гага сметаат дека таа ослабела многу поради улогата на Харли Квин во филмот „Joker 2: Folie a Deux“, чија премиера ќе биде во октомври следната година.