Владината “интелектуалка“ Катерина Колозова, инаку една од оние на кои премиерот Ковачевски им го презентираше предлогот, на социјалната мрежа facebook со жестоки навреди кон учесниците на синоќешниот протест „Ултиматум-НЕ“.

Верувале или не, истава оваа Колозова до сега учествувала во десетици проекти против говор на омраза а погледнете самата која омраза ја изнесува на социјалните мрежи.

-Ок, “СМРТ ЗА ФАШИСТИЧКА БУГАРИЈА.” Така? Уште десет блокади ви се малце. Мразите. Ова е се мотивирано од ксенофобија. За ваша информација, Србија додека му се занесуе на Брисел паралелно преговара и со Брисел и со Косово. Од комотна позиција покажува среден прст. Терајте вака у провалија со знаменцата на профилни слики, лагите од експерти, рецитации на патриотски песни. Стварно не ви е местото во ЕУ. ПС Бугарските пасоши да ви ги конфискуваат, еден по еден. Пу јазк, гнасни сте со овој порно-патриотизам. – видно нервозна пишува Колозова.

Инаку Катерина Колозова е ќерка на актерката Шенка Колозова и покојниот актер Ѓорѓи Колозов.