Некогашната вардарка Јованка Радичевиќ ова лето ја смени клупската средина и се пресели во словенечкиот првак Крим Љубљана.

Откако го реши најважното прашање каде ќе игра следната сезона, можеше да ужива во летото и одморот пред стартот на новите предизвици.

Таа уживаше во Шпанија заедно со Ана Грос, а на социјалните мрежи објави фотографии кои ги привлекоа машките погледи.

Сигурно ја немате видено црногорската репрезентативка во вакво издание….

📸

📸

📸

📸

📸