Вчера во 18:00 часот во Полициска станица Гази Баба Б.К. (43) од Скопје пријавила дека од нејзиниот дом во село Трубарево, скопско се оддалечила нејзината сестра Г.С.(40), која имала здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.