Вицепремиерот Артан Груби е горд татко на ќерка матурантка.

Тој на социјалните мрежи сподели фотографија од својата ќерка, која беше подготвена за својата матурска прослава.

– Запознајте ја божицата Хера, напиша Груби на својот профил на Фејсбук.