Воска го пецна Филип Гачевски кога Вардар не успеа да стигне до бараж за ПМФЛ, му порачаа „па-па“ Прва лига, а сега голманот на Вардар им врати порака по поразот од Тиквеш со 4-1.

Откако Воска загуби и останува второлигаш и следната сезона, Гачевски им порача:

„Сега разбирам зошто напишавте „папа“ Гачевски, јас сум папа за вас ама од Ватикан“ – напиша Гачевски.