На 21.09.2022 во 20.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека дека во куќа на ул.„Кленоец“ во општина Карпош бил пронајден починат О.Д.Х(57) од Сојузна Република Германија, со престој во Скопје.

Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.