Алекса Балашевиќ, синот на Ѓорѓе Балашевиќ, се омажи за убавата девојка Николина. Тој на својот Инстаграм профил објави серија фотографии од храмот Свети Сава во Белград, каде си го кажаа судбоносното „да“.

Двојката ја венчал српскиот патријарх Порфириј.

Кумата на невестата сподели фотографија на која позира со Николина, а многумина беа воодушевени од едноставната венчаница што ја носеше Николина.

Инаку, на венчавката во храмот на Свети Сава, Алекса носеше аџиска униформа со извезена риба, која е најраниот симбол на христијанството, а неговиот костум беше благословен во Израел во 2021 година.

На церемонијата присуствуваа само најблиските пријатели и семејството, а големата прослава е закажана за 25 јуни.

Да потсетиме, претходно беше откриено дека Алекса планирал свадба во Сремска Каменица на која ќе присуствуваат 200 гости.

📸

📸

📸