Полициско возило се преврте и падна во канал во скопско Јурумлери, дознава Сител.

До несреќета дошло откако автомобил претекнувајќи го пресекло патот на полициското возило и тие удриле во него. Во несреќата нема повредени лица.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.

📸

📸