Почина мажот кој отвори оган со огнено оружје кон сограѓани зад зградата на Владата во Цетиње, денеска нешто пред 16 часот.

Според неофицијални информации од подгоричките медиуми, тој претходно ранил неколку лица.

Како што објавија медиумите, полицијата се обидувала да го совлада 34-годишниот маж кој отворил оган кон жителите на Цетиње, а имало неколкумина повредени.

Засега нема официјални информации од надлежните.

Според неофицијални информации се работи за семеен конфликт.

📸

📸

📸

📸