Станија Добројевиќ сите добро ја познаваат, а од кого популарната старлета ја наследила убавината стана јасно кога фановите видоа како изгледа нејзината мајка.

Дека крвта не е вода говори и тоа што мајката Славица стана вистинска сензација откако отвори профил на Инстаграм, а многумина се шокираа кога видоа како изгледа мајката на Станија на 59 години.

На нејзиниот профил на споменатата социјална мрежа најчесто има фотографии со ќерката и синот, но и неколку на кои таа покажа како знае да ужива.

Мајката на Станија може да се пофали со извајано тело и одлична фигура, а тоа го докажа кога објави фотографии во костим за капење и во таа прилика го покажа своето убаво тело.

Станија Добројевиќ последните неколку месеци ги помина уживајќи во патувањата низ Србија и светот, а друштво и правеа членовите на семејството со кои е многу блиска.

За време на престојот на Копаник, старлетата во неколку наврати го покажа своето извајано тело, а покрај напорните тренинзи и урамнотежената исхрана, нејзиниот изглед дефинитивно се должи и на генетиката.

📸

📸