Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот Битола – Демир Хисар. Имено, возило удрило во мост по што излетало од коловозот.

– Во моментов сообраќајот на овој патен правец е целосно во прекин. На терен се екипи на брзата помош и полиција, објави порталот 4news.mk.

Во тешката сообраќајна несреќа, како што објави порталот, едно лице го изгубило животот.