Девојка (11) е повредена вечерва кога на неа на пешачки премин налетал автомобил.

Сообраќајната несреќа се случила околу 21 часот и 30 минути на улицата „Народни херои“ во Нов Белград. Девојчето било соборено од џип БМВ Х5 на обележан пешачки премин.

Според првичните информации, детето се здобило со полесни повреди и со возило на Брза помош било пренесено во Институтот за мајка и дете.