Поранешната манекенка Даниела Димитровска, која неодамна стави крај на долгогодишната љубов и брак со српскиот водител Огњен Амиџиќ, е во врска со поранешниот фудбалер Јеврем Косниќ. Даниела наводно веќе шест месеци е во врска со Јеврем и е шест години постара од него.

Јеврем Косниќ е роден во Швајцарија, Сент Гален и е поранешен српски фудбалер. На почетокот на кариерата играл за Црвена Звезда, а како сениор прво играл во ФК Рад, потоа во ФК Бежањи.

Потоа играл и за италијанскиот клуб, за Реџина, а потоа се вратил и играл за Војводина. Меѓутоа, таму останал само една сезона. Подоцна играл и за романскиот клуб Клуж, а кариерата ја завршил во Италија во Таранто во 2020 година.

Во целата своја кариера заработил околу 3.000.000 евра, а денес се занимава со приватен бизнис, пишува српски „Курир“.

За потсетување, јавноста неодамна дозна дека Огњен Амиџиќ ја пронашол среќата по разводот со манекенката со која има син, покрај помладата колешка Мина Наумовиќ. Водителот накратко потврди дека е во врска, а парот оттогаш објавува заеднички фотографии на мрежите.