Маж загина во Хрватска откако случајно паднал под камион.

Според извештаите на локалните медиуми, маж (47) во четвртокот се „затетеравил“ излегувајќи од кафуле во Огулин, се сопнал и паднал од подигнатиот тротоар под задниот дел на приколка за камион и починал.

Несреќата се случила околу 15 часот на улицата „Josip Juraj Strossmayer“ кога 47-годишниот маж од засега непознати причини паднал под задниот дел од камионската приколка со риечки регистарски таблички, управувана од 44-годишен возач.

Притоа е прегазен пешак, а полицијата најавува дека за оваа смрт ќе поднесе пријава до надлежното државно обвинителство.