Љубовниот хороскоп за есен 2022 носи одлични прилики за пет знаци на зодијакот.

Овие хороскопски знаци ги очекуваат неверојатни љубовни авантури во текот на есента. И покрај ретроградните Меркур и Марс и другите аспекти на планетите кои не се многу поволни, овие знаци ќе го најдат своето место под небото на љубовта и ќе почувствуваат неверојатна среќа.

РАК

Раковите кои сонуваат да основаат семејство треба што почесто да ги посетуваат социјалните настани – изложби, концерти, театри. Таму меѓу многу непознати луѓе ќе запознаат личност со која им е судено да доживеат неверојатна среќа и стабилна и долга врска.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе бидат на својот врв оваа есен, ќе ги шармираат сите што ќе ги сретнат, едноставно ќе биде невозможно да им се одолее. Ова се однесува на припадниците на двата пола. Ѕвездите велат дека судбоносните средби им се загарантирани, а можно е да се работи за личност која ја запознале некогаш, а со која некако во текот на животот постојано се одминувале.

ЛАВ

Лавовите ќе имаат неверојатно возбудлива и убава есен. Сите ќе сакаат да бидат во нивно друштво, па може да очекуваат постојани покани за состаноци, патувања во природа, каде ќе запознаваат нови луѓе кои ќе им го привлечат вниманието. Советите на ѕвездите е да не ги одбивате овие покани – колку поактивен живот водите, толку се поголеми шансите да ја запознаете својата сродна душа.

ОВЕН

Овенот исто така нема долго да биде сам. Новите познанства буквално ќе ги „преплават“ со покани за излегување, многу често некаде во природа, на прошетка… А при ваквите прошетки на чист воздух ќе имаат можност радикално да го променат личниот живот. Сепак, советот на ѕвездите е да не брзате! Од избрзани одлуки и обиди се да се забрза, постои ризик да ги избркате потенцијалните животни партнери.

ВАГА

Есента ќе биде многу весела за Вагите, исполнета со нови познанства и искуства. Не е исклучено да им се прикрадат некои стари познаници, луѓе кои долго време копнееле по нив, а кои првпат ќе ги видат во ново светло – како потенцијални партнери со кои би можеле да имаат страсна и емоционална врска. Едноставно, оваа есен нема да биде воопшто здодевна за Вагите!