На 14.05.2023 година во ОВР Струга, пријавено е дека С.Р.(28) од Скопје, во стан во Струга, физички ја нападнал неговата сопруга.

Тој е приведен и по одредена мерка притвор, изречена од судија на претходна постапка, истиот е спроведен во Казнено поправната установа „Затвор“ Охрид.