Вечерва се случила тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид-Струга кај Св. Еразмо, објави „Охрид њуз“.

Во несреќата учествувале три возила, при што едно лице го загубило животот, а четири се повредени.

Се очекуваат повеќе детали од МВР.