Дваесет и деветгодишна девојка е пронајдена мртва во Република Српска, Босна и Херцеговина. Во полицијата во Босанска Дубица било пријавено дека во стан било пронајдено тело на девојка (29), дознава Српскаинфо.

Се претпоставува дека девојчето починало од предозирање, но поради сомнежи дека можеби се работи за насилна смрт, побарана е обдукција која ќе биде извршена во Институтот за судска медицина на РС.

Во тек е истрага за утврдување на точните околности на смртта на девојчето.