ПСЖ го отвори дуелот со Лил на фуриозен начин, постигнувајќи гол за само седум или осум секунди.

Тргнувањето од центарот на гостите се претвори во вистински кошмар за избраниците на Пауло Фонсека, а Килијан Мбапе официјално во 1. минута донесе предност за актуелниот шампион.

Мбапе доби одлична асистенција од Меси и без грешка ја заврши акцијата во која беше надмудрен целиот тим на Лил.