Во Подмилачје кај Јајце вчера било пронајдено тело на жена со идентитет Џана Куленовиќ (39) чие возило слетало во реката Врбас. Не е познато како дошло до несреќата, пишува порталот Аваз.

Јајце е ожалостено по трагедијата во која животот го загуби просветната работничка Џана Куленовиќ, пренесува Српскаинфо. Од неа на социјалните мрежи се збогуваат пријатели и познаници.

– За жал, уште еден млад живот заврши во реката Врбас. Нашиот тим за пребарување го пронајде и извлече телото на жртвата. Изразуваме искрено сочувство до семејството – рекоа вчера од планинската спасувачка служба Јајце.

Местото на трагедијата