Дарко Лазиќ, Војаж и Раста денеска на воодушевување на публиката ја објавија песната „Писмо“.

Иако многумина не можеа да го замислат ова трио заедно и нивната песна, тие покажаа дека се идеален тандем, а судејќи по коментарите и прегледите кои ги имаат за само еден час, оваа песна ќе биде голем хит.

Пред еден час на Јутјуб се појави високобуџетен спот за новата песна „Писмо“ на Дарко Лазиќ, Раста и Војаж, кој судејќи по првите реакции е еден од водечките хитови на годината.

– Го споивме убавото и корисното, ги поклопивме и енергиите и гласовите. Сцените што ги снимавме се како од филмовите, беше феноменално на сетот, одлично соработувавме и се дружевме. Јас и Раста некако го доживеавме она за што пееме, па не ни беше тешко да глумиме. Војаж е млад човек, одличен уметник, тој е многу посветен, па се испадна како што очекувавме. Приказната е навистина одлична и мислам дека публиката ќе биде воодушевена – изјави Дарко.

Иако на почетокот никој не можеше да ја замисли оваа комбинација, соработката на тројца популарни уметници вроди со плод, а во продолжение погледнете го видеото за нивната нова песна: